1681 E BAY ST

Winter Garden, Florida 34787 · Orange County · Parcel 242227525205160

$44 260
Assessed Value
$150 966
Market Value
Annual Tax
$19 260
Taxable Value
Ownership
OwnerBROWN JOYCE 98.78474% INT LIFE
Mailing AddressPO BOX 770883 WINTER GARDEN FLORIDA 34777
Property Details
Year Built1950
Living Area1 840 sq ft
Lot Size20 245 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$56 686
Just (Market) Value$150 966
Assessed Value$44 260
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 260