1661 E BAY ST

Winter Garden, Florida 34787 · Orange County · Parcel 242227525205150

$30 534
Assessed Value
$56 232
Market Value
Annual Tax
$5 534
Taxable Value
Ownership
OwnerMOORE THOMAS J LIFE ESTATE
Mailing Address1661 E BAY ST WINTER GARDEN FLORIDA 34787
Property Details
Year Built1950
Living Area888 sq ft
Lot Size6 748 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$23 622
Just (Market) Value$56 232
Assessed Value$30 534
Exemptions-$25 000
Taxable Value$5 534