1558 HIALEAH ST

Orlando, Florida 32808 · Orange County · Parcel 242228756002160

$33 959
Assessed Value
$184 280
Market Value
Annual Tax
$8 959
Taxable Value
Ownership
OwnerWATTS-WILLIAMS CLAUDIA ALMENA
Mailing Address1558 HIALEAH ST ORLANDO FLORIDA 32808
Property Details
Year Built1956
Living Area1 284 sq ft
Lot Size7 764 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$60 000
Just (Market) Value$184 280
Assessed Value$33 959
Exemptions-$25 000
Taxable Value$8 959