1528 HIALEAH ST

Orlando, Florida 32808 · Orange County · Parcel 242228756002210

$30 186
Assessed Value
$166 670
Market Value
Annual Tax
$5 186
Taxable Value
Ownership
OwnerVANLANDINGHAM ETHEL
Mailing Address1528 HIALEAH ST ORLANDO FLORIDA 32808
Property Details
Year Built1955
Living Area1 236 sq ft
Lot Size7 743 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$60 000
Just (Market) Value$166 670
Assessed Value$30 186
Exemptions-$25 000
Taxable Value$5 186