14831 ASTROLYN ST

Winter Garden, Florida 34787 · Orange County · Parcel 272227073600142

$33 757
Assessed Value
$127 002
Market Value
Annual Tax
$8 757
Taxable Value
Ownership
OwnerRANSON VICTORIA LIFE ESTATE
Mailing Address14831 ASTROLYN ST WINTER GARDEN FLORIDA 34787
Property Details
Year Built1940
Living Area780 sq ft
Lot Size9 211 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$59 872
Just (Market) Value$127 002
Assessed Value$33 757
Exemptions-$25 000
Taxable Value$8 757