14613 SIPLIN RD

Winter Garden, Florida 34787 · Orange County · Parcel 272227000000088

$45 328
Assessed Value
$69 470
Market Value
Annual Tax
$20 328
Taxable Value
Ownership
OwnerBAKER PAQUITA D
Mailing Address14613 SIPLIN RD WINTER GARDEN FLORIDA 34787
Property Details
Year Built1935
Living Area1 068 sq ft
Lot Size11 072 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$33 000
Just (Market) Value$69 470
Assessed Value$45 328
Exemptions-$25 000
Taxable Value$20 328