1445 AVALON RD

Winter Garden, Florida 34787 · Orange County · Parcel 272227000000012

$29 412
Assessed Value
$44 150
Market Value
Annual Tax
$4 412
Taxable Value
Ownership
OwnerSTANLEY ISAIAH
Mailing Address1445 S STATE ROAD 545 WINTER GARDEN FLORIDA 34787
Property Details
Year Built1956
Living Area704 sq ft
Lot Size6 636 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$16 500
Just (Market) Value$44 150
Assessed Value$29 412
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 412