1414 35TH ST

Orlando, Florida 32839 · Orange County · Parcel 032329018293070

$89 034
Assessed Value
$141 700
Market Value
Annual Tax
$70 850
Taxable Value
Ownership
OwnerROMAN CARMEN M
Mailing Address1414 35TH ST ORLANDO FLORIDA 32839
Property Details
Year Built1950
Living Area742 sq ft
Lot Size13 503 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$80 000
Just (Market) Value$141 700
Assessed Value$89 034
Exemptions-$18 184
Taxable Value$70 850