1007 SW 9TH ST

OKEECHOBEE, Florida 34974 · Okeechobee County · Parcel 32137350170002000070

$41 790
Assessed Value
$128 659
Market Value
Annual Tax
$16 790
Taxable Value
Ownership
OwnerMEDRANO CELICA
Mailing Address1007 SW 9TH STREET OKEECHOBEE FL 34974
Property Details
Year Built1970
Living Area978 sq ft
Lot Size14 157 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$35 000
Just (Market) Value$128 659
Assessed Value$41 790
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 790