1007 SE 14TH CT

OKEECHOBEE, Florida 34974 · Okeechobee County · Parcel 32237350350000002170

$318 891
Assessed Value
$318 891
Market Value
Annual Tax
$293 891
Taxable Value
Ownership
OwnerSANCHEZ DAVID
Mailing Address1007 SE 14TH CT OKEECHOBEE FL 34974
Property Details
Year Built2024
Living Area2 193 sq ft
Lot Size14 505 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$38 000
Building Value$280 891
Just (Market) Value$318 891
Assessed Value$318 891
Exemptions-$50 722
Taxable Value$293 891
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $405 000 01