1000 SW 5TH AVE

OKEECHOBEE, Florida 34974 · Okeechobee County · Parcel 321373500400010Y0010

$44 818
Assessed Value
$119 150
Market Value
Annual Tax
$19 818
Taxable Value
Ownership
OwnerBAST TIMOTHY W
Mailing Address1000 SW 5TH AVE OKEECHOBEE FL 34974
Property Details
Year Built1935
Living Area1 472 sq ft
Lot Size17 511 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$57 375
Just (Market) Value$119 150
Assessed Value$44 818
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 818