767 PINECREST LN

FT WALTON BEACH, Florida 32547 · Okaloosa County · Parcel 032S24000000520000

$43 975
Assessed Value
$71 385
Market Value
Annual Tax
$18 975
Taxable Value
Ownership
OwnerWHITE RICHARD
Mailing Address767 PINECREST LN FT WALTON BEACH FL 32538
Property Details
Year Built1986
Living Area1 086 sq ft
Lot Size9 999 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$38 135
Just (Market) Value$71 385
Assessed Value$43 975
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 975