6814 INTERLACHEN LN

LAUREL HILL, Florida 32567 · Okaloosa County · Parcel 034N231000000F0060

$243 900
Assessed Value
$243 900
Market Value
Annual Tax
$218 900
Taxable Value
Ownership
OwnerFARR ALLEN W & ASHLEY M
Mailing Address6814 INTERLACHEN LN LAUREL HILL FL 32567
Property Details
Year Built2024
Living Area2 174 sq ft
Lot Size24 862 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$32 368
Building Value$211 532
Just (Market) Value$243 900
Assessed Value$243 900
Exemptions-$50 722
Taxable Value$218 900
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $318 500 01
1 de agosto de 2024 $120 000 05