6230 WINSTEAD RD

CRESTVIEW, Florida 32539 · Okaloosa County · Parcel 224N2300000039006A

$48 147
Assessed Value
$81 001
Market Value
Annual Tax
$23 147
Taxable Value
Ownership
OwnerJONES EDWARD W
Mailing Address6230 WINSTEAD RD CRESTVIEW FL 32539
Property Details
Year Built1991
Living Area1 830 sq ft
Lot Size44 431 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$26 301
Building Value$2 000
Just (Market) Value$81 001
Assessed Value$48 147
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 147