435 PINE LN

MARY ESTHER, Florida 32569 · Okaloosa County · Parcel 162S25000000280000

$544 560
Assessed Value
$551 194
Market Value
Annual Tax
$519 560
Taxable Value
Ownership
OwnerCOLOMB RONALD G & LAURA L
Mailing Address435 PINE LANE MARY ESTHER FL 32569
Property Details
Year Built2024
Living Area2 418 sq ft
Lot Size30 741 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$173 142
Building Value$378 052
Just (Market) Value$551 194
Assessed Value$544 560
Exemptions-$50 722
Taxable Value$519 560