3939 CHAMBRAY RD

CRESTVIEW, Florida 32539 · Okaloosa County · Parcel 324N2200000006003T

$38 567
Assessed Value
$47 108
Market Value
Annual Tax
$13 567
Taxable Value
Ownership
OwnerCORBETT STERLING J & MICHELLE
Mailing Address3939 CHAMBRAY RD CRESTVIEW FL 32539
Property Details
Year Built1973
Living Area797 sq ft
Lot Size36 233 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$20 668
Just (Market) Value$47 108
Assessed Value$38 567
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 567