3822 BEAR HEAD RD

CRESTVIEW, Florida 32539 · Okaloosa County · Parcel 083N2200000001048C

$164 796
Assessed Value
$164 796
Market Value
Annual Tax
$139 796
Taxable Value
Ownership
OwnerMILLIGAN HARRY E
Mailing Address3822 BEAR HEAD RD CRESTVIEW FL 32539
Property Details
Year Built2022
Living Area1 980 sq ft
Lot Size43 560 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$17 250
Building Value$147 546
Just (Market) Value$164 796
Assessed Value$164 796
Exemptions-$50 722
Taxable Value$139 796
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2024 $20 000 03