342 E GRIFFITH AVE

CRESTVIEW, Florida 32539 · Okaloosa County · Parcel 173N23249000940070

$37 893
Assessed Value
$49 031
Market Value
Annual Tax
$12 893
Taxable Value
Ownership
OwnerHUBBARD NATASIA A & JONATHON R
Mailing Address342 GRIFFITH AVE E CRESTVIEW FL 32539
Property Details
Year Built1935
Living Area837 sq ft
Lot Size6 925 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$15 480
Just (Market) Value$49 031
Assessed Value$37 893
Exemptions-$25 000
Taxable Value$12 893