212 EIGHTH AVE

CRESTVIEW, Florida 32536 · Okaloosa County · Parcel 083N23170100000030

$406 324
Assessed Value
$406 324
Market Value
Annual Tax
$381 324
Taxable Value
Ownership
OwnerHOLLYDAY SHEILA
Mailing Address212 EIGHTH AVE CRESTVIEW FL 32536
Property Details
Year Built2024
Living Area2 531 sq ft
Lot Size192 535 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$45 676
Building Value$360 648
Just (Market) Value$406 324
Assessed Value$406 324
Exemptions-$50 722
Taxable Value$381 324