100 PENTECOST WAY

FT WALTON BEACH, Florida 32547 · Okaloosa County · Parcel 022S241100000B0010

$293 198
Assessed Value
$293 198
Market Value
Annual Tax
$293 198
Taxable Value
Ownership
OwnerPARHAM SCOTT E & DAYNA H
Mailing Address10680 SPLIT OAK DR NORTHPORT AL 35475
Property Details
Year Built2024
Living Area1 898 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$35 000
Building Value$258 198
Just (Market) Value$293 198
Assessed Value$293 198
Taxable Value$293 198
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $350 000 01