100 PENNY LN

VALPARAISO, Florida 32580 · Okaloosa County · Parcel 121S23200000000200

$349 603
Assessed Value
$349 603
Market Value
Annual Tax
$324 603
Taxable Value
Ownership
OwnerBURKETT AUSTIN W & AYANNA M
Mailing Address100 PENNY LN VALPARAISO FL 32580
Property Details
Year Built2024
Living Area1 863 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$39 500
Building Value$310 103
Just (Market) Value$349 603
Assessed Value$349 603
Exemptions-$50 722
Taxable Value$324 603
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $377 500 01