85320 SANDY RIDGE LOOP

YULEE, Florida 32097 · Nassau County · Parcel 422N27109500360000

$531 976
Assessed Value
$531 976
Market Value
Annual Tax
$506 976
Taxable Value
Ownership
OwnerDELLA CAMERA DAVID & MARY KATH
Mailing Address85320 SANDY RIDGE LOOP YULEE FL 32097
Property Details
Year Built2024
Living Area3 206 sq ft
Lot Size11 975 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$55 000
Building Value$476 976
Just (Market) Value$531 976
Assessed Value$531 976
Exemptions-$50 722
Taxable Value$506 976
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2025 $100 11
1 de octubre de 2024 $575 900 01
1 de enero de 2024 $550 000 30