85252 SANDY RIDGE LOOP

YULEE, Florida 32097 · Nassau County · Parcel 422N27109500280000

$249 635
Assessed Value
$470 920
Market Value
Annual Tax
Taxable Value
Ownership
OwnerROTE JAMES E & PATRICIA A
Mailing Address85252 SANDY RIDGE LOOP YULEE FL 32097
Property Details
Year Built2024
Living Area2 735 sq ft
Lot Size9 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$55 000
Building Value$415 920
Just (Market) Value$470 920
Assessed Value$249 635
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $578 900 01