835 CONTINUUM LOOP

YULEE, Florida 32097 · Nassau County · Parcel 503N27100403580000

$435 033
Assessed Value
$435 033
Market Value
Annual Tax
$435 033
Taxable Value
Ownership
OwnerSCHMITZ GAIL ANN & JAMES ELMER
Mailing Address835 CONTINUUM LOOP YULEE FL 32097
Property Details
Year Built2024
Living Area2 095 sq ft
Lot Size7 355 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$85 000
Building Value$350 033
Just (Market) Value$435 033
Assessed Value$435 033
Taxable Value$435 033
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2025 $510 000 01