77154 DAWSON RD

YULEE, Florida 32097 · Nassau County · Parcel 413N26000000040040

$45 760
Assessed Value
$128 699
Market Value
Annual Tax
$20 760
Taxable Value
Ownership
OwnerSCOTT JAMES V
Mailing Address77154 DAWSON ROAD YULEE FL 32097
Property Details
Year Built1988
Living Area1 488 sq ft
Lot Size87 120 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$90 000
Just (Market) Value$128 699
Assessed Value$45 760
Exemptions-$25 000
Taxable Value$20 760