67001 JACOBS RD

YULEE, Florida 32097 · Nassau County · Parcel 073N26000000110040

$42 651
Assessed Value
$126 193
Market Value
Annual Tax
$17 651
Taxable Value
Ownership
OwnerJONES ROSHENA A
Mailing Address1552 SLASH PINE CT ORANGE PARK FL 32073
Property Details
Year Built1976
Living Area950 sq ft
Lot Size43 560 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$45 000
Just (Market) Value$126 193
Assessed Value$42 651
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 651
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2025 11