37092 W EIGHTH ST

HILLIARD, Florida 32046 · Nassau County · Parcel 053N24000000320020

$49 987
Assessed Value
$101 928
Market Value
Annual Tax
$24 987
Taxable Value
Ownership
OwnerPEARSON STEWART A
Mailing Address37092 W 8TH ST HILLIARD FL 32046
Property Details
Year Built1922
Living Area1 306 sq ft
Lot Size17 859 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$35 055
Just (Market) Value$101 928
Assessed Value$49 987
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 987