144 CONTINUUM LOOP

YULEE, Florida 32097 · Nassau County · Parcel 503N27100401980000

$529 932
Assessed Value
$529 932
Market Value
Annual Tax
$504 932
Taxable Value
Ownership
OwnerWEHRLE CHERYL ANGELA & ROBERT
Mailing Address144 CONTINUUM LOOP YULEE FL 32097
Property Details
Year Built2024
Living Area2 709 sq ft
Lot Size8 976 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$85 000
Building Value$444 932
Just (Market) Value$529 932
Assessed Value$529 932
Exemptions-$50 722
Taxable Value$504 932
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $684 700 01
1 de julio de 2024 $100 11