132 SAWGRASS DR

YULEE, Florida 32097 · Nassau County · Parcel 442N27100301000000

$476 663
Assessed Value
$581 203
Market Value
Annual Tax
$451 663
Taxable Value
Ownership
OwnerROUBIAN PAUL A & NOREEN A JOIN
Mailing Address132 SAWGRASS DRIVE YULEE FL 32097
Property Details
Year Built2024
Living Area3 233 sq ft
Lot Size10 969 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$75 000
Building Value$506 203
Just (Market) Value$581 203
Assessed Value$476 663
Exemptions-$50 722
Taxable Value$451 663
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $815 300 01