117 CONTINUUM LOOP

YULEE, Florida 32097 · Nassau County · Parcel 503N27100401920000

$636 967
Assessed Value
$636 967
Market Value
Annual Tax
$611 967
Taxable Value
Ownership
OwnerWILHELM STEVEN C & KIMBERLY G
Mailing Address117 CONTINUUM LOOP YULEE FL 32097
Property Details
Year Built2024
Living Area3 310 sq ft
Lot Size15 503 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$110 500
Building Value$526 467
Just (Market) Value$636 967
Assessed Value$636 967
Exemptions-$50 722
Taxable Value$611 967
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2025 $100 11
1 de abril de 2024 $835 300 02