931 ANDORA AVE

Coral Gables, Florida 33146 · Miami-Dade County · Parcel 0341290322720

$3 609 610
Assessed Value
$3 609 610
Market Value
Annual Tax
$3 584 610
Taxable Value
Ownership
OwnerANDRES KRAUTHAMER
Mailing Address931 ANDORA AVE CORAL GABLES FL
Property Details
Year Built2024
Living Area4 245 sq ft
Lot Size10 636 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$1 435 860
Building Value$2 173 750
Just (Market) Value$3 609 610
Assessed Value$3 609 610
Exemptions-$50 722
Taxable Value$3 584 610