916 MILAN AVE

Coral Gables, Florida 33134 · Miami-Dade County · Parcel 0341070181470

$2 792 337
Assessed Value
$2 792 337
Market Value
Annual Tax
$2 767 337
Taxable Value
Ownership
OwnerETTORE VULCANO
Mailing Address916 MILAN AVE MIAMI FL
Property Details
Year Built2024
Living Area4 941 sq ft
Lot Size13 520 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$1 311 440
Building Value$1 480 897
Just (Market) Value$2 792 337
Assessed Value$2 792 337
Exemptions-$50 722
Taxable Value$2 767 337