9056 BAY DR

Surfside, Florida 33154 · Miami-Dade County · Parcel 1422350013010

$8 825 910
Assessed Value
$8 825 910
Market Value
Annual Tax
$8 825 910
Taxable Value
Ownership
OwnerBH 9056 BAY LLC
Mailing Address9056 BAY DR SURFSIDE FL
Property Details
Year Built2024
Living Area6 309 sq ft
Lot Size9 250 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$3 700 000
Building Value$5 125 910
Just (Market) Value$8 825 910
Assessed Value$8 825 910
Taxable Value$8 825 910
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2025 $13 750 000 01