833 TURNER CIR

Homestead, Florida 33030 · Miami-Dade County · Parcel 1078130620110

$49 536
Assessed Value
$292 432
Market Value
Annual Tax
$24 536
Taxable Value
Ownership
OwnerROBERT L WARD &W DOLORES
Mailing Address833 TURNER CIR HOMESTEAD FL 33030
Property Details
Year Built1995
Living Area1 487 sq ft
Lot Size5 837 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$113 788
Just (Market) Value$292 432
Assessed Value$49 536
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 536