800 LUGO AVE

Coral Gables, Florida 33156 · Miami-Dade County · Parcel 0351180060290

$6 742 690
Assessed Value
$6 742 690
Market Value
Annual Tax
$6 717 690
Taxable Value
Ownership
OwnerMICHAEL SYMONS
Mailing Address800 LUGO AVE CORAL GABLES FL
Property Details
Year Built2024
Living Area5 931 sq ft
Lot Size11 500 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$4 312 500
Building Value$2 430 190
Just (Market) Value$6 742 690
Assessed Value$6 742 690
Exemptions-$50 722
Taxable Value$6 717 690