7745 NW 4 AVE

Miami, Florida 33150 · Miami-Dade County · Parcel 0131120150070

$35 516
Assessed Value
$400 628
Market Value
Annual Tax
$10 516
Taxable Value
Ownership
OwnerABNER NOEL &W FAY ROSEMARIE
Mailing Address7745 NW 4 AVE MIAMI FL 33150
Property Details
Year Built1930
Living Area1 237 sq ft
Lot Size7 396 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$281 067
Building Value$3 339
Just (Market) Value$400 628
Assessed Value$35 516
Exemptions-$25 000
Taxable Value$10 516