7545 NE 1 AVE

Miami, Florida 33138 · Miami-Dade County · Parcel 0131120140540

$38 531
Assessed Value
$370 062
Market Value
Annual Tax
$13 531
Taxable Value
Ownership
OwnerGILBERTO LOPEZ &W FERMINA
Mailing Address7545 NE 1 AVE MIAMI FL 33138
Property Details
Year Built1946
Living Area854 sq ft
Lot Size6 308 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$315 400
Just (Market) Value$370 062
Assessed Value$38 531
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 531