7308 SW 72 PL

Unincorporated County, Florida 33143 · Miami-Dade County · Parcel 3040350600040

$2 574 580
Assessed Value
$2 574 580
Market Value
Annual Tax
$2 574 580
Taxable Value
Ownership
OwnerM.V. LAGUNA TRS
Mailing Address7308 SW 72 PL MIAMI FL
Property Details
Year Built2024
Living Area4 925 sq ft
Lot Size13 944 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$836 640
Building Value$1 737 940
Just (Market) Value$2 574 580
Assessed Value$2 574 580
Taxable Value$2 574 580
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $100 11
1 de agosto de 2024 $3 129 500 01