619 NW 2 AVE

Homestead, Florida 33030 · Miami-Dade County · Parcel 1078130110071

$48 631
Assessed Value
$308 423
Market Value
Annual Tax
$23 631
Taxable Value
Ownership
OwnerJOSE M RODRIGUEZ &W MARIA E
Mailing Address619 NW 2 AVE HOMESTEAD FL 33030
Property Details
Year Built1998
Living Area1 261 sq ft
Lot Size6 851 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$150 722
Just (Market) Value$308 423
Assessed Value$48 631
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 631