4740 SW 80 ST

Unincorporated County, Florida 33143 · Miami-Dade County · Parcel 3041310250021

$10 500 493
Assessed Value
$10 500 493
Market Value
Annual Tax
$10 475 493
Taxable Value
Ownership
OwnerFLORIDA TRUST HOLDINGS LLC TRS
Mailing Address4740 SW 80 ST MIAMI FL
Property Details
Year Built2024
Living Area8 956 sq ft
Lot Size37 897 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$3 694 958
Building Value$6 805 535
Just (Market) Value$10 500 493
Assessed Value$10 500 493
Exemptions-$50 722
Taxable Value$10 475 493
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $13 500 000 01