4720 PINE TREE DR 1

Miami Beach, Florida 33140 · Miami-Dade County · Parcel 0232230130011

$49 792
Assessed Value
$170 755
Market Value
Annual Tax
$24 792
Taxable Value
Ownership
OwnerSILVIA M SADRO
Mailing Address4720 PINE TREE DR #1 MIAMI BEACH FL 33140
Property Details
Year Built1950
Living Area750 sq ft
Use Code005
Valuation Breakdown
Just (Market) Value$170 755
Assessed Value$49 792
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 792