29645 SW 158 PL

Unincorporated County, Florida 33033 · Miami-Dade County · Parcel 3079080260270

$46 518
Assessed Value
$282 218
Market Value
Annual Tax
$21 518
Taxable Value
Ownership
OwnerSALOMON CALLES
Mailing Address29645 SW 158 PL HOMESTEAD FL 33033
Property Details
Year Built1986
Living Area1 363 sq ft
Lot Size3 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$129 000
Just (Market) Value$282 218
Assessed Value$46 518
Exemptions-$25 000
Taxable Value$21 518