2641 SE 9 ST

Homestead, Florida 33035 · Miami-Dade County · Parcel 1079210310440

$507 746
Assessed Value
$507 746
Market Value
Annual Tax
$482 746
Taxable Value
Ownership
OwnerOTTO GUILLERMO MONTERO VALBUEN
Mailing Address2641 SE 9 ST HOMESTEAD FL
Property Details
Year Built2024
Living Area2 409 sq ft
Lot Size5 500 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$136 500
Building Value$371 246
Just (Market) Value$507 746
Assessed Value$507 746
Exemptions-$50 722
Taxable Value$482 746
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $6 081 800 05
1 de agosto de 2024 $667 500 01