2634 SE 9 ST

Homestead, Florida 33035 · Miami-Dade County · Parcel 1079210310490

$511 182
Assessed Value
$511 182
Market Value
Annual Tax
$511 182
Taxable Value
Ownership
OwnerJOEL RAUL CORDOVA
Mailing Address2634 SE 9 ST HOMESTEAD FL
Property Details
Year Built2024
Living Area2 409 sq ft
Lot Size5 592 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$137 696
Building Value$373 486
Just (Market) Value$511 182
Assessed Value$511 182
Taxable Value$511 182
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $646 600 01
1 de agosto de 2024 $6 081 800 05