2425 SE 23 RD

Homestead, Florida 33035 · Miami-Dade County · Parcel 1079280171040

$526 655
Assessed Value
$526 655
Market Value
Annual Tax
$526 655
Taxable Value
Ownership
OwnerTHURKSHANA PUSPARAJAH
Mailing Address2425 SE 23 RD HOMESTEAD FL
Property Details
Year Built2024
Living Area2 584 sq ft
Lot Size7 678 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$151 780
Building Value$374 875
Just (Market) Value$526 655
Assessed Value$526 655
Taxable Value$526 655
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $654 500 01
1 de noviembre de 2024 $100 11