1663 SE 7 LN

Homestead, Florida 33033 · Miami-Dade County · Parcel 1079170300360

$525 223
Assessed Value
$525 223
Market Value
Annual Tax
$500 223
Taxable Value
Ownership
OwnerJONATHAN M RODRIGUEZ GONZALEZ
Mailing Address1663 SE 7 LN HOMESTEAD FL
Property Details
Year Built2024
Living Area2 581 sq ft
Lot Size4 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$104 000
Building Value$421 223
Just (Market) Value$525 223
Assessed Value$525 223
Exemptions-$50 722
Taxable Value$500 223
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $633 500 01