15744 SW 303 TER

Unincorporated County, Florida 33033 · Miami-Dade County · Parcel 3079080160030

$48 437
Assessed Value
$310 134
Market Value
Annual Tax
$23 437
Taxable Value
Ownership
OwnerALMA N EVERETT
Mailing Address15744 SW 303 TERR HOMESTEAD FL 33033
Property Details
Year Built1972
Living Area1 089 sq ft
Lot Size7 500 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$187 500
Just (Market) Value$310 134
Assessed Value$48 437
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 437