14811 HARDING DR

Unincorporated County, Florida 33033 · Miami-Dade County · Parcel 3079040052430

$48 055
Assessed Value
$284 016
Market Value
Annual Tax
$23 055
Taxable Value
Ownership
OwnerYUSLEIDY REYES
Mailing Address14811 HARDING DR HOMESTEAD FL
Property Details
Year Built1954
Living Area835 sq ft
Lot Size7 875 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$192 188
Just (Market) Value$284 016
Assessed Value$48 055
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 055