14770 LEISURE DR

Unincorporated County, Florida 33033 · Miami-Dade County · Parcel 3079040052360

$36 868
Assessed Value
$257 186
Market Value
Annual Tax
$11 868
Taxable Value
Ownership
OwnerDEXTER A GLENN
Mailing Address14770 LEISURE DR HOMESTEAD FL
Property Details
Year Built1953
Living Area644 sq ft
Lot Size7 875 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$192 188
Just (Market) Value$257 186
Assessed Value$36 868
Exemptions-$25 000
Taxable Value$11 868