1430 NE 170 ST 220

North Miami Beach, Florida 33162 · Miami-Dade County · Parcel 0722080360430

$30 264
Assessed Value
$131 544
Market Value
Annual Tax
$5 264
Taxable Value
Ownership
OwnerMARIE LOUISE PIERRE LOUIS LE
Mailing Address1430 NE 170 ST #220 MIAMI BEACH FL 33162
Property Details
Year Built1962
Living Area826 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Just (Market) Value$131 544
Assessed Value$30 264
Exemptions-$25 000
Taxable Value$5 264